KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808420
nr 1480 8420
Anders Hellsten
(1916-1990), Sverige
Oljemålning, Kvinna. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 71x46 cm, yttermått inklusive ram: 98x73 cm
Anders Hellsten, svensk målare och tecknare född i Kumla 1916, död 1990.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 20:17:14
100 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Anders Hellsten
Läs mer om Anders Hellsten